Elektrik Sigorta Arızaları

Elektrik Sigorta Arızaları

Elektrik sigorta arızaları çoğu zaman elektrikle çalışan eşyalarımıza zarar verebilecek duruma gelebilir. Düşük gerilim ve yüksek gerilim sebebi neticesinde sigortalar atabilmektedir. Sigortalarınızın eski olması da zamanla yıpranıp sorunlar çıkarmasına sebep olabilmektedir.

 Elektrik sigortası arızalarınızı giderebilmemiz için bizi arayınız.

Eğer bir sigorta arızanız varsa hemen size en yakın elektrik ustası ile görüşebilirsiniz.

İçinden yoğun elektrik akımı geçen sigortalar bazen istemediğimiz şekilde arızalanıp cihazlarımızın tehlikeli biçimde kapanmasına sebep olmaktadır. Sitenizde veya apartmanınızda elektrik kutuları genelde hep yan yana eklenerek kurulumları yapılmaktadır. Bu kullanım alanından bakıldığında gayet iyi bir yöntemdir. Yalnız sigorta arızlarında eğer aşırı yüklenmeden dolayı ısı ortaya çıkıyor ve olası yangın oluşumlarında diğer elektrik kablolarının da tutuşmasıyla durum çok daha tehlikeli bir boyut kazanıyor.

Elektrik Sigortası Sürekli Atıyor Mu?

Elektrik sigortasının sürekli atması iki sebepten gerçekleşebilmektedir. Temel amacı düşük ve yüksek voltajı dengelemek olan sigortalar;

  1. Dış etkenler (aşırı yüklenme sonucu ısının kabloları eriterek yangına sebep olması)
  2. Zamanla yıpranmanın verdiği yorgunluk ile arızalar yapabilmektedir.
Elektrik sigortası arızaları için profesyonel elektrik ustası çağırabilirsiniz.
Elektrik sigortası arızaları için profesyonel elektrik ustası çağırabilirsiniz.

Elektrik Sigortasını Korumak İçin Ne Yapılmalı?

Elektrik sigortası, hacminden daha fazla elektrik akımına maruz kalırsa güvenlik içim üzerinden akım geçişini kapatır ve evinizde, işyerinizde elektrikle çalışan tüm ürünlerin güvenliği sağlamış olur.

Sık sık elektrik sigortalarınız atıyor ve yanık kokusu geliyorsa bu durum yanma veya patlamalara mahal vermeden hemen bir elektrik ustasına ulaşmanız gerekir. Bu durumda asla ve asla sigorta kutunuzu açmamanızı ve yangın durumunda diğer destek ekiplerinden (ALO 110) yardım isteyebilirsiniz.

Sigortalarınızda arızaların önüne geçmek ve uzun süreli kullanım sağlayabilmeniz adına en güvenli yol kaliteli ve orijinal parçalar kullanılarak oluşturulan elektrik tesisatı olmalıdır. Kaliteli tesisat ve belli aralıklarla tesisat bakımı yaptırmanız oluşabilecek sorunları minimum duruma getirerek sağlığınızı ve güvenliğinizi sağlayabilirsiniz.

Arızalı Sigortalar Eşyalarıma Zarar Verir Mi ?

Arızalı sigortalar evinizdeki tüm eşyaları önemli ölçüde etkileyebilir. Hepimizin evinde elektrik ile çalışan bir çok eşya bulunur. Bu eşyalar elektronik olması sebebiyle hassas cihazlardır. Eğer sigortanız arızalı ise patlamalara sebep olup kullanılmaz hale getirebilir. Bu sorunlar olurken kullandığınız teknolojik aletin yanında durmak sizler için güvenli değildir. Sizde sigortanız için bakım veya onarımları profesyonel ve ustalık belgesine sahip, tüm mesleki eğitimleri almış bir elektrik ustası ile hemen çözebilirsiniz.

Başa dön tuşu
Bizi Arayın